15.6" IPS LCD Screen NV156FHM N46 FHD 1920x1080 Resolution 45% Display Color
ALL STAR LCD (HK) LIMITED
Contact Now
Brand Name : BOE
Model Number : NV156FHM-N46
Certification : ROHS
Place of Origin : China
MOQ : 5
Price : USD29/PC
Payment Terms : T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 1000pieces
Delivery Time : 2-3days
Packaging Details : 38pcs/box
Resolution : 1920X1080
Connector : EDP 30pin
Surface : Glossy & Matte
Condition : NEW, Grade A
Stock : Hongkong & Shenzhen
Bracket : up down
Display Colors : 45% (CIE1931)
Viewing Angle : 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Contact Now
Screen Size: 15.6 Inches
Resolution: 1920x1080 IPS
Definition: FULL HD
Backlight type: LED
Connector Size: 30 PIN (20mm)
Connector Position: Bottom Right (Rear View)
Fasteners: Without fasteners
Touch Screen: No
Original part: Yes
Product Type: LCD Slab Only
Note: Equivalent and compatible brand possible depending on stock.
Part Number / Model: NV156FHM-N46
IPS: Yes
Finish: Mate
Size 15.6inch IPS LCD screen
Grade Original New Grade A
Surface Glare & Matte
Resolution 1920X1080
Brand BOE
Model NV156FHM-N46
Packing 38pcs per carton
Signal Interface EDP 30pin